Calmatonin pro psy proti stresu 20 kapslí

Doplněk stravy pro psy.

Zmírňuje příznaky stresu, úzkosti a příznaky poruch chování, jako je neklid, strach z bouřky, výstřelů a úzkosti při cestování, stěhování nebo v případě příchodu nového člena domácnosti.

Při včasném podání působí proti škodlivým příznakům stresu přirozeným, šetrným a dlouhodobým způsobem.

Balení: 20 kapslí

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Možnosti doručení
Kód: VPCALM20
259 Kč 231,30 Kč bez DPH
Calmatonin pro psy proti stresu 20 kapslí

Calmatonin účinně zmírňuje příznaky úzkosti a stresu a je bezpečný i při dlouhodobém užívání díky obsahu jeho složek:

Passiflora incarnata, suchý extrakt z květů je již dlouho známý pro svou schopnost snižovat napětí. Biochemické studie ukazují, že přírodní flavonoidy jsou klíčovou aktivní složkou a že mučenka posiluje účinnost GABA mozkových receptorů, které napomáhají relaxaci. Kyselina gama-aminomáselná (GABA) je primární inhibiční neurotransmiter v centrálním nervovém systému, který snižuje množství aktivity nervových buněk – což má uklidňující a relaxační účinek. Mučenka má také vlastnosti, které zabraňují rozkladu životně důležitých neurotransmiterů (dopamin, norepinefrin, serotonin), což zvyšuje jejich hladinu v těle a vede ke zlepšení nálady a temperamentu.

Chamomilla recutita, suchý extrakt z květů obsahuje Apigenin, flavonoid s anxiolytickými vlastnostmi. Heřmánek má také svalově relaxační, protizánětlivé a antispasmodické vlastnosti. Díky těmto vlastnostem poskytuje heřmánek úlevu při různých běžných onemocněních malých zvířat a může být použit jako sedativum.

Valeriana officinalis, suchý extrakt z kořene, je nejlépe známý pro své sedativní vlastnosti a používá se ke zmírnění stresu, nespavosti a úzkosti, ke kontrole záchvatů a podporuje uvolnění. Předpokládá se, že kořen kozlíku lékařského působí prostřednictvím receptorů GABA, které blokují nervové přenosy mezi neurony, které stimulují aktivitu.

L - Tryptofan je nepostradatelná aminokyselina, která podporuje modulaci nálady a chování u savců prostřednictvím své role v serotonergní dráze.. V současnosti používaný u domácích zvířat je L-Trp primárním prekurzorem serotoninu, který má sedativní účinek, jako je citlivost na bolest a agresivní chování. Tryptofan se používá ke snížení agresivity a impulzivity u psů a koček. Má také stabilizační a uklidňující účinky.

Melatonin je přirozeně se vyskytující hormon v těle zvířat i lidí. Je vylučován epifýzou. Jako doplněk může nám a našim psím společníkům pomoci relaxovat, zbavit se stresu a zkvalitnit spánek. Pomáhá take při mnoha zdravotních potížích. Před zařazením jakýchkoli nových léků nebo doplňků do zdravotní péče vašeho domácího mazlíčka byste si měli vždy promluvit se svým veterinářem.

 

Složení: Monohydrát laktózy; stearát hořečnatý; Želatinové (hovězí) tvrdé tobolky.

Nutriční doplňkové látky: Senzorické doplňkové látky (na kg): Extrakt z mučenky (2b) 280000 mg; extrakt Matricaria recutita (2b) 280 000 mg; Extrakt z kořene kozlíku lékařského (2b) 12000 mg; Aminokyseliny (na kg): L-Tryptofan (3c441) 80000 mg.

Analytické složky: Hrubé bílkoviny: 10,2 %, Tuk: 6,2 %, Hrubý popel: 4,4 %, Vláknina: 17,00 %, Vlhkost: 5,00 %.

 

Dávkování: 1 kapsle (až 3x) denně na 10 kg tělesné hmotnosti, nebo dle doporučení veterináře. Kapsle lze podávat celé nebo je rozdělit a smíchat s malým množstvím krmiva. Podávají se tak dlouho, jak je považováno za nutné, nebo dle doporučení veterináře.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

vetapro

    O nás

Veterinarstvo již třicet let slouží chovatelům zvířat kvalitou svých produktů. Ve spolupráci s Veterinární fakultou, Veterinárními ústavy a dalšími referenčními ústavy je náš odborný tým denně k dispozici veterinářům, farmářům a milovníkům zvířat. Chceme zdravá zvířata a domácí mazlíčky, což je přáním i požadavkem našich klientů. Veterinarstvo neustále investuje do zařízení, vybavení a vývoje produktů. Pracujeme podle standardů kvality HACCP a GMP, které nám dávají možnost plně se věnovat výrobě těch nejkvalitnějších léčiv, premixů, doplňků stravy pro domácí mazlíčky a rodenticidů. S důvěrou v naše produkty máme od roku 2010 výrobu v Severní Makedonii a kancelář v Bosně a Hercegovině. 
V roce 2018 jsme naší nabídku rozšířili o novou řadu doplňků VetaPro. Hlavním předmětem podnikání naší společnosti je poskytovat produkty pro domácí mazlíčky té nejvyšší kvality. Snažíme se vyrábět produkty pro domácí mazlíčky, které vřele doporučuje každý odborník v každé veterinární klinice nebo specializovaném zverimexu. Spokojenost s produkty VetaPro, kterou projevili veterináři, chovatelé a majitelé zvířat, povzbuzuje náš tým odborníků k neustálému zlepšování našich produktů, vytváření nových a rozšiřování naší výroby v souladu s vědou a novými technologiemi.